SZC logo

Kecskeméti Szakképzési Centrum

OM kód: 203041/007 | 6000 Kecskemét, Bethlen krt. 63.

Intézmény logo

Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA

Hírek

2023. szept. 16.


Híradó

  30 éves a képző- és iparművészeti képzés a Kandóban

  A Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikuma Kondor Béla Művészeti Tagozata idén 30 éves. A  Hírös Agórában megnyitott kiállításon felidézték a kezdeteket, miközben a közönség az elmúlt 30 évben végzett, művészi karriert befutott öregdiákok alkotásait tekinthették meg.

  30 éves a képző- és iparművészeti képzés a Kandóban

  A Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikuma Kondor Béla Művészeti Tagozata idén 30 éves. A  Hírös Agórában megnyitott kiállításon felidézték a kezdeteket, miközben a közönség az elmúlt 30 évben végzett, művészi karriert befutott öregdiákok alkotásait tekinthették meg. Először Barta Dóra a Hírös Agóra ügyvezető igazgatója mondott köszöntőt. Ő mint a Hírös Agóra ügyvezetője az adott kiállítóteret ismeri üresen is, és most a kiállított alkotásokkal számára teljesen érzékelhető a szellemi tartalom, az információk gazdagsága. Öröm számukra, hogy évről-évre helyet adhatnak az iskola kiállításainak, és bízik benne, a jövőben is így lesz. Ráadásul, mint megtudta, egykoron, 30 éve az intézményben működő művészeti szakkörön röppent fel az ötlete a tagozat indításának. 

  Lugosi István, a Kandó iskola igazgató-helyettese elevenítette fel a kezdeteket, a múltat.

  A kiállítást Zakar József, a ceglédi Kossuth múzeum igazgatója, iskolánk egykori diákja nyitotta meg, aki meggyőző képet rajzolt mindarról, amit az intézménytől, művésztanáraitól és egykori társaitól kapott a művészeti tagozaton töltött évek során.

  GALÉRIA

  30 éves a képző- és iparművészeti képzés a Kandóban.

  RAW_5801.JPG
  RAW_5821.JPG
  RAW_5793.JPG

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Pályaválasztási bemutatók általános iskolákban

  Pályaválasztási bemutatók általános iskolákban

  Pályaválasztási interaktív bemutatók általános iskolákban.

  2023. nov. 24.


  Iskola

  Veszélyben a víz országos projektvetélkedő

  Veszélyben a víz országos projektvetélkedő

  2023. november 16-án a Gyulai  Szakképzési Centrum szervezésében került sor a "Veszélyben a víz" témájú országos környezetvédelmi projektvetélkedőre. A vetélkedőt iskolánk csapata nyerte.

  2023. nov. 16.


  Híradó

  Ipar 4.0 - Automatizálás - Digitalizáció

  Ipar 4.0 - Automatizálás - Digitalizáció

  Iskolánk 4/12/1 CNC programozó osztály négy diákja gyárlátogatáson vett részt az NCT Ipari Elektronikai Zrt. taksonyi gyárában, majd a gyár budapesti központjának oktatóbázisán az NCT Akadémia Nonprofit Kft-nél.

  2023. okt. 19.


  Iskola


  Partnereink

  • Kecskeméti Szakképzési Centrum
  • 2018/2019-es tanévben voltunk 50 évesek
  • Kandó DÖK
  SZC logo

  Kecskeméti Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum

    6000 Kecskemét, Bethlen krt. 63.

   • Telefon: +3676481622

    E-mail: kando@kecskemetiszc.hu

    OM azonosító: 203041/007

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002287


   2023Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum