SZC logo

Kecskeméti Szakképzési Centrum

OM kód: 203041/007 | 6000 Kecskemét, Bethlen krt. 63.

Intézmény logo

Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2024. ápr. 5.


Szervezők

  Észtországi oktatók a Kandóban

  Az Erasmus + program keretében 2024. március 20. és 22. között két, Tallinból érkezett oktató, Aleksey Fedjukin és Denis Sokolov látogatott hozzánk, hogy részt vegyenek egy háromnapos szakmai programon. Az oktatók a Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool iskola képviseletében jöttek, és az intézményünkben, valamint duális partnereinknél működő szakmai oktatás iránt érdeklődtek.

  Észtországi oktatók a Kandóban

  Az Erasmus + program keretében 2024. március 20. és 22. között két, Tallinból érkezett oktató, Aleksey Fedjukin és Denis Sokolov látogatott hozzánk, hogy részt vegyenek egy háromnapos szakmai programon. Az oktatók a Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool iskola képviseletében jöttek, és az intézményünkben, valamint duális partnereinknél működő szakmai oktatás iránt érdeklődtek.

   A látogatás elsődleges célja iskolánk bemutatása, a 2020 ősze óta a duális szakképzési modell alkalmazása során szerzett tapasztalataink, illetve az iskolai jó gyakorlatok átadása volt.

  A program keretében felkeresték a tanműhelyeket, ahol lehetőség nyílt a kapcsolatépítésre és a szakmai tapasztalatok cseréjére. A Digitális Közösségi Alkotóműhelyünkben megismerkedtek a „Holnapután” címet viselő motivációs projektfoglalkozás rövidített változatával, amelyen minden 9. évfolyamos kandós részt vesz a második félév során. Találkoztak a Kandó Racing Team tehetséggondozó csapattal is, amelynek tagjai a közös munka bemutatásán túl beszámolhattak egyéni fejlesztéseikről, ötleteikről.

  Az iskolai munka bemutatása után felkeresték a Neumann János Egyetemet is, ahol négy labor meglátogatására kaptak lehetőséget. Ez a partneri kapcsolat az Okleveles technikus képzés rendszerének bemutatása miatt került bele a programba. Iskolánk néhány duális partnere, a HILTI Szerszám Kft., a KÉSZ Ipari Gyártó Kft., valamint a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. üzemlátogatásra, tanműhely bejárásra fogadta a külföldi kollégákat és kandós kísérőiket.  Vendégeink képet alkothattak arról, hogyan is szerveződik a képzés az iskola és a duális partnerek között, milyen lehetőségeik vannak diákjainknak a szakmai követelmények elsajátítására, és a szakmai bizonyítvány megszerzése után hogyan tudnak kilépni a munka világába. 

  GALÉRIA

  Észtországi oktatók a Kandóban

  4.jpg
  1.jpg
  2.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Ígéretes Tehetség Díj

  Ígéretes Tehetség Díj

  Iskolánk két tanulója, Varga Péter 12.G és Váradi Marcell 12.A osztályos tanulók a Városi Tehetségsegítő Tanács döntése alapján Ígéretes Tehetség Díjban részesült.

  2024. ápr. 29.


  Híradó

  Szakma Sztár Fesztivál 2024.

  Szakma Sztár Fesztivál 2024.

  Nagy Zsombor CNC programozó tanulónk a Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján

  2024. ápr. 24.


  Iskola

  Kandós dobogós helyezett a Zrinyi Ilona matematika versenyen

  Kandós dobogós helyezett a Zrinyi Ilona matematika versenyen

  Hétvégén rendezték a Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntőjét. A Zrínyi Ilona Matematikaverseny mára az egyik legnagyobb országos versennyé nőte ki magát.

  2024. ápr. 16.


  Iskola


  Partnereink

  SZC logo

  Kecskeméti Szakképzési Centrum


  Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum

  6000 Kecskemét, Bethlen krt. 63.

  Telefon: +3676481622

  E-mail: kando@kecskemetiszc.hu

  OM azonosító: 203041/007

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002287


  2024Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum