SZC logo

Kecskeméti Szakképzési Centrum

OM kód: 203041/007 | 6000 Kecskemét, Bethlen krt. 63.

Intézmény logo

Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA

Hírek

2023. ápr. 26.


Iskola

  Honvéd hagyományőrző diákjaink

  Különleges felkérésnek tettek eleget a Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum honvéd hagyományőrző diákjai 2023. április 12-én délelőtt. Az áprilisi törvények (1848. április 11.) a magyar polgári társadalom hivatalos dekralásának az időpontja. Ennek a nagyon fontos eseménynek a hivatalos állami megemlékezésére kaptak meghívást hagyományőrzőink a Magyar Országgyűlés alelnökétől, Hende Csabától.

  Honvéd hagyományőrző diákjaink

  Különleges felkérésnek tettek eleget a Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum honvéd hagyományőrző diákjai 2023. április 12-én délelőtt. Az áprilisi törvények (1848. április 11.) a magyar polgári társadalom hivatalos dekralásának az időpontja. Ennek a nagyon fontos eseménynek a hivatalos állami megemlékezésére kaptak meghívást hagyományőrzőink a Magyar Országgyűlés alelnökétől, Hende Csabától.

  Természetesen nem csak kecskeméti hagyományőrzők voltak jelen az eseményen, de az ünnepség egyik legfontosabb aktusa, a koszorúzás technikai lebonyolítása miránk hárult. A feladatot Rapi Dániel, Potyondi Dominik, Tóth Ernő, és két volt diákunk Gáspár Márton és Somodi Zsolt hajtották végre.

  Ennek a tiszteletadásnak ugyanis nagyon szigorúan szabályozott formulája van, pl. Tükörlépés, Pisz tisztelgés, stb. A lényeg a feszes, egyszerre kivitelezett mozdulatsorok végrehajtásában van. Ezt tanulóink maximális odafigyeléssel, szakmaisággal oldották meg. Azt hiszem, joggal lehetünk büszkék diákjainkra, akik önkéntes honvéd hagyományőrzőként évek óta képviselik iskolánkat, városunkat rendezvények során.

  Erőt, Tisztességet!

  GALÉRIA

  Honvéd hagyományőrzők

  Parlament3.jpg
  Parlament2.jpg
  Parlament5.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Pályaválasztási bemutatók általános iskolákban

  Pályaválasztási bemutatók általános iskolákban

  Pályaválasztási interaktív bemutatók általános iskolákban.

  2023. nov. 24.


  Iskola

  Veszélyben a víz országos projektvetélkedő

  Veszélyben a víz országos projektvetélkedő

  2023. november 16-án a Gyulai  Szakképzési Centrum szervezésében került sor a "Veszélyben a víz" témájú országos környezetvédelmi projektvetélkedőre. A vetélkedőt iskolánk csapata nyerte.

  2023. nov. 16.


  Híradó

  Ipar 4.0 - Automatizálás - Digitalizáció

  Ipar 4.0 - Automatizálás - Digitalizáció

  Iskolánk 4/12/1 CNC programozó osztály négy diákja gyárlátogatáson vett részt az NCT Ipari Elektronikai Zrt. taksonyi gyárában, majd a gyár budapesti központjának oktatóbázisán az NCT Akadémia Nonprofit Kft-nél.

  2023. okt. 19.


  Iskola


  Partnereink

  • Kecskeméti Szakképzési Centrum
  • 2018/2019-es tanévben voltunk 50 évesek
  • Kandó DÖK
  SZC logo

  Kecskeméti Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum

    6000 Kecskemét, Bethlen krt. 63.

   • Telefon: +3676481622

    E-mail: kando@kecskemetiszc.hu

    OM azonosító: 203041/007

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002287


   2023Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum