SZC logo

Kecskeméti Szakképzési Centrum

OM kód: 203041/007 | 6000 Kecskemét, Bethlen krt. 63.

Intézmény logo

Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA

Hírek

2023. okt. 19.


Iskola

  Ipar 4.0 - Automatizálás - Digitalizáció

  Iskolánk 4/12/1 CNC programozó osztály négy diákja gyárlátogatáson vett részt az NCT Ipari Elektronikai Zrt. taksonyi gyárában, majd a gyár budapesti központjának oktatóbázisán az NCT Akadémia Nonprofit Kft-nél.

  Ipar 4.0 - Automatizálás - Digitalizáció

  Iskolánk 4/12/1 CNC programozó osztály négy diákja gyárlátogatáson vett részt az NCT Ipari Elektronikai Zrt. taksonyi gyárában, majd a gyár budapesti központjának oktatóbázisán az NCT Akadémia Nonprofit Kft-nél.

  Az NCT Ipari Elektronikai Zrt. egy 100%-ban magyar tulajdonú gyár, amely elkötelezett híve a magyar oktatás támogatásának az iparon belül, mint egyedüli magyar CNC szerszámgépgyártó és ezekhez a gépekhez saját fejlesztésű vezérlőt is gyártanak.

  Az NCT Akadémián tájékoztatást kaptunk a duális képzés lehetőségeiről az oktatási intézményükben folyó oktatásról, eseményekről, aktuális versenyekről.

  Az NCT Ipari Elektronikai Zrt-nél megvalósul a Digitalizáció-Ipar 4.0-Automatizáció, mivel a CNC szerszámgépekhez nemcsak a vezérlés saját fejlesztés, hanem a gépek kiszolgálására saját fejlesztésű robotot készítettek és gyártanak.

  A cég nem csak új gépek összeszerelésével és gyártásával foglalkozik, hanem régi gépek felújításával, teljes vezérlés és vezérlő cserével, valamint hagyományos forgácsológépek CNC vezérlésű géppé alakításával is.

  A Kandós diákok nagy érdeklődéssel figyelték a gépek összeszerelését, javítását.

  A gyárlátogatással sikerült diákjaink látókörét bővíteni élő ipari környezet bemutatásával.

  GALÉRIA

  Gyárlátogatás

  IMG_20231011_091703.jpg
  IMG_20231011_090921.jpg
  IMG_20231011_104644.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Pályaválasztási bemutatók általános iskolákban

  Pályaválasztási bemutatók általános iskolákban

  Pályaválasztási interaktív bemutatók általános iskolákban.

  2023. nov. 24.


  Iskola

  Veszélyben a víz országos projektvetélkedő

  Veszélyben a víz országos projektvetélkedő

  2023. november 16-án a Gyulai  Szakképzési Centrum szervezésében került sor a "Veszélyben a víz" témájú országos környezetvédelmi projektvetélkedőre. A vetélkedőt iskolánk csapata nyerte.

  2023. nov. 16.


  Híradó

  Drónok földön, vízben, levegőben.

  Drónok földön, vízben, levegőben.

  Október 5.-én tanulóink a Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetsége, Drón Tagozatának DRÓNIA ROADSHOW bemutatóján vettek részt. Az 5/13/A informatikusok, a 4/12/1 CNC programozók és az Orientációs osztály tanulói bővíthették ismereteiket a jövő technikájáról, technológiájáról.

  2023. okt. 19.


  Iskola


  Partnereink

  • Kecskeméti Szakképzési Centrum
  • 2018/2019-es tanévben voltunk 50 évesek
  • Kandó DÖK
  SZC logo

  Kecskeméti Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum

    6000 Kecskemét, Bethlen krt. 63.

   • Telefon: +3676481622

    E-mail: kando@kecskemetiszc.hu

    OM azonosító: 203041/007

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002287


   2023Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum